Ps3 Kırma - Ps3 Kırma, Ps3 Oyun Yükleme, Ps3 Super Slim Kırma

Ps3 Kırma

Ps3 kırma derken bizi yanlış anlamayın çekiçle kırmıyoruz tabiki, işin espirisi bir yana yazacaklarım ps3 ile ilgilidir ps4 kırmak istiyorsanız onun ilacı burda yoktur. Kırma işlemini  ps3 üzerindeki işletim sisteminin derinliklerine inilmiş ve kurcalanmış bir hale döndürülmesi ve korsan oyun oynama korumalarının aşılarak ucuz yolla her şeyin oynanabilmesi olarak yorumlayabiliriz. Peki Ps3 Kırma işlemi nasıl yapılır.

  • Yazılımsal Olarak Nasıl Kırarız

Bu yöntemle direkt olarak usb bellekle korsan yazılımı yükleyip ücretsiz oyunların keyfini çıkarıyorsunuz. Ama tabi bu yöntem çok eski. Eğer sürümünüz 3.55 sürümü ve altındaysa şanslısınız çünkü bu sürüm ve aşağısındaki sürümlerde rahatlıkla yapılabilmektedir. Sony nin getirdiği bir sınırlamadır bu aslında. Cihazı yazılımsal olarak yükseltebilirsiniz fakat düşürmeniz mümkün değildir çünkü öyle bir izini sony işletim sisteminde vermemektedir. Tabi yeni sürümler, sürekli eski sürümlerdeki açıkları kapatmak için yayınlandığından bu da gayet mantıklıdır bizim için. Buradan da madem yazılımsal olarak düşüremiyorsak diğer yöntemlere geçebiliriz.

Ps3 Kırma

  • Versiyon Düşürme

Yazılımsal olarak kırılabilmesi için mutlaka 3.55 sürümünde olması gerekiyor demiştik çünkü güncelleme bu ve bundan sonraki sürümlerde etki ediyor. bakınız 3.56 sürüme sahip bir ps3 ünüz var ise, korsan işletim sistemini kurmaya çalıştığınızda size hata verir tıpkı diğer tüm sürümler gibi. Hatta bu cihazı kullanılamaz hale bile getirebilir buda ps3 ünüze elveda demek oluyor kurmaya çalışmanız durumunda. Şunu diyemeyiz mi benimkinin sürümü 3.15 kıramıyor muyumTabiki kırabilirsiniz. Ama kırabilmek için yapmanız gereken öncelikle cihazı 3.55 sürümüne yükseltmek yani açığın olduğu sürüme böylelikle bu yöntemi işe yarar kılabilirsiniz.

  • Bluray Emulator Eklentisi

Ps nizin içine takılan bir elektronik karta , Playstation bluray sürücüsünün girişini ana karta takmak yerine  karta takma işlemini uyguluyoruz. Daha sonra bu karttan çıkan bir diğer giriş ise ana karta takılıyor ve Bluray sürücü ana karta bir şekilde ulaşmış oluyor. Yanlış tarafa taktığımız kart yalan söylemekte özgür. Ana kartı ve işletim sistemini bir şekilde kandırıyor ve Bluray’de olmayan oyunu varmış gibi gösteriyor ve kuruyor kullanımına izin veriyor.

ODE’nin dezavantajı ise , resmi işletim sistemi yazılımının gölgesinde olması. Yani gelen güncellemeler sürekli olarak ODE’ye karşı bir savunma içerisinde oluyor ve devre dışı bırakmak üzere yeni yamalar içeriyor. Bu ise kullanıcıların güncelleme yapabilmesinin önüne geçmektedir.